Projekt GOTOWI NA EDUKACJĘ
Projekt „Gotowi na edukację!” jest realizowany przez Abradam Sp. z o.o. w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Priorytet 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.13 Lokalne inicjatywy edukacyjne, typ projektu A. Lokalne inicjatywy edukacyjne w obszarze kształcenia dzieci i młodzieży.
_____________________________________________________
Zapraszamy na cykl warsztatów społeczno - ekologicznych, skierowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych w gminach: Zakliczyn, Ciężkowice, Gromnik.
Cel projektu:
Celem projektu jest wzrost wiedzy i umiejętności w obszarze edukacji ekologicznej i przyrodniczej a także podniesienie poziomu świadomości z zakresu metod przeciwdziałania przemocy, dyskryminacji i nierówności u 160 uczniów szkoły podstawowej.
Warsztaty obejmują trzy kluczowe bloki tematyczne, które łączą edukację ekologiczną z rozwojem kompetencji społecznych i emocjonalnych:
- „Ekosystem wokół nas” – zajęcia terenowe w lesie, które pomagają dostrzegać zależności w przyrodzie i uczą aktywnego angażowania się w ochronę środowiska (w projekcie przewidziano udział 8 grup, zajęcia trwają 6h dla jednej grupy)
- „STOP przemocy rówieśniczej” – zajęcia stacjonarne w klasach, które rozwijają empatię, uczą rozwiązywania konfliktów, asertywności oraz komunikowania swoich emocji i potrzeb (w projekcie przewidziano udział 8 grup, zajęcia trwają 6h dla jednej grupy)
- „Rozwój pracy grupowej w ramach outdoor education” – warsztaty plenerowe wzmacniające umiejętności współpracy, kreatywności i orientacji w terenie. Zakończeniem tej części będzie wspólne przygotowanie posiłku, integrujące grupę ( w projekcie przewidziano udział 8 grup, zajęcia trwają 6h dla jednej grupy)
Co zyskają uczniowie biorący udział w warsztatach?
- nauczą się współpracy w grupie i komunikacji w duchu Porozumienia bez Przemocy
- nauczą się asertywności, co pomoże im w relacjach rówieśniczych i budowaniu zdrowych granic
- zwiększą swoją świadomość ekologiczną, budując więź z naturą i ucząc się odpowiedzialności za środowisko
- wzmocnią umiejętności terenowe, takie jak orientacja w przestrzeni i aktywność fizyczna w otoczeniu przyrody
- zdobędą praktyczne narzędzia do rozwiązywania konfliktów i budowania relacji w klasie
Udział w warsztatach jest bezpłatny, a program został stworzony z myślą o realnych potrzebach uczniów i ich codziennych wyzwaniach.
_________________________________________________
Okres realizacji projektu: 01.01.2025-30.06.2026
Wartość projektu: 75 600,00 zł
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 65 600,00 zł
Zapisy:
Tel. 603 793 102
E- mail: iwonajazwiec2021@gmail.com
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #warsztaty #warsztatyekologiczne #ekologia #szkołapodstawowa #uczniowie #pomagamydzialacinnym
-------------------------------------------------------------------
Regulamin projektu 6.13 - Fundacja Edumocni