Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Dziedzictwo kulturowe Tarnowa dla migrantek z Ukrainy

2024-03-28

Znajomość jezyka polskiego zwiększa szanse na aktywnośc społeczną i zawodową migrantów. Znajomość języka polskiego to większa szansa na znalezienie i co ważne, utrzymanie
zatrudnienia przez migrantów.

Z naszego doświadczenia w realizacji projektów dla dzieci i dorosłych z Ukrainy wynika, że wciąż istnieje potrzeba organizacji kursów językowych dla osób dorosłych, czasem jeszcze na poziomie podstawowym, ale głównie na poziomie już bardziej zaawansowanym.

Projekt "Dziedzictwo kulturowe Tarnowa dla migrantek z Ukrainy" odpowiada na te potrzeby - od kwietnia do lipca 2024 odbędzie się kurs językowy dla dwóch grup.

Ponadto kursantki będą miały organizowane wyjścia do tarnowskich instytucji kultury. Poznanie dziedzictwa kulturowego nowego miejsca zamieszkania pozwala na lepsze rozumienie kontekstów otaczającej rzeczywistości, ułatwia integrację migrantów w nowym środowisku. 

Projekt dedykujemy paniom, jako że to panie zgłaszały nam potrzebę dalszej nauki języka polskiego (kontynuacji poprzedniego projektu "Kompetecnje językowe dla integracji")

Projekt realizowany jest z Europejskiego Korpusu Solidarności, finansowany jest przez Unię Europejską.

pl-v-wspolfinansowane-przez-unie-europejska-pos.jpg

Obraz autorstwa Harryarts na Freepik