Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Zapraszamy do udziału w projekcie "Mocna rodzina z Fundacją Edumocni"

2021-09-30

Do kogo skierowany jest projekt?

Projekt kierujemy do rodzin znajdujących się w różnej sytuacji życiowej, mających trudność w realizacji funkcji wychowawczych, opiekuńczych, socjalizacyjnych i emocjonalnych z Powiatu Tarnowskiego ze szczególnym uwzględnieniem gmin Żabno, Tarnów, Skrzyszów, LisiaGóra Wierzchosławice oraz gminy Miasta Tarnowa.

Jakie formy wsparcia przewiduje projekt?

Wsparcie w ramach projektu realizowane jest w różnych formach, m.in.:

  • Diagnoza potrzeb rodziny – dokonana poprzez analizę mocnych i słabych stron rodziny. Na jej podstawie zostaną zasugerowane rodzinom formy wsparcia oferowane w ramach projektu.
  • Poradnictwo prawne – ma na celu zapewnienie dostępu do darmowych porad prawnych rodzicom zmagającym się z trudnościami w tym obszarze. Uczestnicy projektu będą wspierani przez prawnika w zakresie m.in. prawa spadkowego, rodzinnego, cywilnego, gospodarczego, karnego.
  • Warsztaty „Pozytywna Dyscyplina” – ułatwiają zrozumienie dynamiki relacji międzyludzkich, kształtują umiejętność skutecznej komunikacji i prowadzenia dialogu z dzieckiem oraz postaw rodzicielskich opartych na miłości, akceptacji, wzajemnego szacunku oraz wyraźnie określonych granicach.
  • Coaching rodzicielski – obejmuje 4 jednogodzinne indywidualne spotkania z rodzicem, które pomogą w procesie wychowywania dziecka, rozumieniu różnych zachowań dzieci i kryjących się za nimi potrzebami, zyskaniu poczucia wpływu na wychowanie oraz rodzicielskiej samoświadomości.
  • Szkolenie z zakresu kompetencji cyfrowych – ma wesprzeć rodziców w obszarze korzystania z nowych technologii poprzez pogłębienie wiedzy i umiejętności praktycznych. Szkolenie ułatwi m.in. w sprawnym poruszaniu się po sieci, załatwianiu spraw urzędowych on-line oraz wdrażaniu kontroli rodzicielskiej.
  • Rodzinny spływ kajakowy – spływ szlakiem wodnym Czchów – Zakliczyn, zwieńczony wspólnym grillem/ogniskiem, który pozwoli na integrację dzieci z rówieśnikami, ostatnio utrudnioną przez przedłużającą się naukę zdalną.
  • Rajd pieszy – odbędzie się razem z przewodnikiem w miejscowości Jamna, zawierając w sobie elementy edukacji ekologicznej. Wspólna aktywność turystyczna to doskonały sposób na wzmocnienie więzi rodzinnych oraz pogłębienie wiedzy o regionie u dzieci i rodziców.

Zapisy do projektu i więcej informacji pod numerami telefonów:
884 004 423 lub 884 004 939
33-100 Tarnów,
ul. Kościuszki 37A

Projekt jest realizowany w ramach zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze działalnosci na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka pn."Pakiet dla rodziny".