Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Mocna Rodzina z Fundacją Edumocni

2022-03-07

Projekt finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Woj. Małopolskiego w ramach konkursu „Pakiet dla Rodziny”

Głównym celem projektu jest wsparcie rodziców w wypełnianiu ich funkcji opiekuńczo - wychowawczych oraz wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne spędzanie czasu wolnego. Projekt skierowany jest do rodzin zamieszkujących gminę Tarnów, Żabno, Skrzyszów, Lisia Góra, Wierzchosławice oraz miasto Tarnów.

Działania przewidziane w projekcie:

- Diagnoza potrzeb rodziny – dokonana poprzez analizę mocnych i słabych stron rodziny. Na jej podstawie zostaną zasugerowane rodzinom formy wsparcia oferowane w ramach projektu.
- Poradnictwo prawne – ma na celu zapewnienie dostępu do darmowych porad prawnych rodzicom zmagającym się z trudnościami w tym obszarze. Uczestnicy projektu będą wspierani przez prawnika w zakresie m.in. prawa spadkowego, rodzinnego, cywilnego, gospodarczego, karnego.
- Warsztaty „Pozytywna Dyscyplina” – ułatwiają zrozumienie dynamiki relacji międzyludzkich, kształtują umiejętność skutecznej komunikacji i prowadzenia dialogu z dzieckiem oraz postaw rodzicielskich opartych na miłości, akceptacji, wzajemnego szacunku oraz wyraźnie określonych granicach.
- Coaching rodzicielski – obejmuje 4 jednogodzinne indywidualne spotkania z rodzicem, które pomogą w procesie wychowywania dziecka, rozumieniu różnych zachowań dzieci i kryjących się za nimi potrzebami, zyskaniu poczucia wpływu na wychowanie oraz rodzicielskiej samoświadomości.
- Szkolenie z zakresu kompetencji cyfrowych – ma wesprzeć rodziców w obszarze korzystania z nowych technologii poprzez pogłębienie wiedzy i umiejętności praktycznych. Szkolenie ułatwi m.in. w sprawnym poruszaniu się po sieci, załatwianiu spraw urzędowych on-line oraz wdrażaniu kontroli rodzicielskiej.
- Rodzinny spływ kajakowy – spływ szlakiem wodnym Czchów – Zakliczyn, zwieńczony wspólnym grillem/ogniskiem, który pozwoli na integrację dzieci z rówieśnikami, ostatnio utrudnioną przez przedłużającą się naukę zdalną.
- Rajd pieszy – odbędzie się razem z przewodnikiem w miejscowości Jamna, zawierając w sobie elementy edukacji ekologicznej. Wspólna aktywność turystyczna to doskonały sposób na wzmocnienie więzi rodzinnych oraz pogłębienie wiedzy o regionie u dzieci i rodziców.

Projekt realizowany w okresie od września 2021 r. do września 2022 r.