Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Poprawa infrastruktury przy atrakcjach w obrębie oddziaływania Velo Dunajec

2022-03-07

(Projekt zakończony).

Realizacja zadania publicznego w ramach programu „Małopolska Gościnna” finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Realizacja projektu miała na celu promocję turystyki aktywnej oraz poprawę infrastruktury w obrębie oddziaływania Velo Dunajec w miejscowości Jamna na terenie Pogórza Rożnowskiego.
Działania zrealizowane w projekcie:
- Kształtowanie przestrzeni turystycznej - zagospodarowanie przestrzeni wokół atrakcji turystycznych - ułożenie kostki brukowej wraz z materiałami i pracami ziemnymi na trakcie komunikacyjnym, miejscu parkingowym dla niepełnosprawnych oraz podjazdu do atrakcji turystycznych (dostosowanie miejsca do os. z niepełnosprawnościami).
- Tworzenie i rozwój produktów i ofert turystycznych z zakresu turystyki aktywnej - zakup 2 rowerów elektrycznych MTB,
Realizacja projektu przyczyniła się do promocji i rozwoju turystyki aktywnej dzięki dostarczeniu turystom możliwości do przemieszczania się na obszarze Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego. Z rowerów korzystają pasjonaci jazdy górskiej ale również osoby o niższej kondycji, którzy z uwagi na uwarunkowania fizyczne zrezygnowali z aktywności górskiej. Rowery elektryczne ułatwiają podjazdy pod górę i umożliwią podziwianie pięknych krajobrazów Pogórza bez konieczności omijania bardziej wymagających podjazdów.

Projekt był realizowany w okresie: od czerwca 2021 r. do grudnia 2021 r.