Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Lekcje Języka Polskiego dla Ukraińców

2022-05-26

24 marca 2022 roku o godzinie 16:30 zaprosiliśmy po raz pierwszy dzieci i młodzież z Ukrainy na bezpłatne lekcje języka polskiego w siedzibie fundacji Edumocni na ul. Kościuszki 37A w Tarnowie. Zajęcia prowadzone przez wolontariuszkę – Panią Aleksandrę Chrabąszcz odbywają się w każdy Czwartek i trwają 45 minut lekcyjnych.
Ze względu na duże zainteresowanie, aby zajęcia były bardziej efektywne zostały utworzone dwie grupy – dla dzieci młodszych (6-10 lat) zajęcia rozpoczynają się o 16:40, natomiast dla dzieci starszych (11-16 lat) zajęcia rozpoczynają się o godzinie 17:30.

lekcjepolskiego1.jpg

lekcjepolskiego2.jpg

lekcjepolskiego3.jpg

7 Kwietnia 2022r. tj. w Czwartek o godzinie 18:10 otworzyliśmy nasze sale lekcyjne (w siedzibie Fundacji na ul. Kościuszki 37A w Tarnowie) dla Kobiet z Ukrainy, które chcą się u nas uczyć języka polskiego.

1lekcje-polskiego-dla-kobiet.jpg2lekcje-polskiego-dla-kobiet.jpg

W miesiącu Kwietniu 2022r. dostaliśmy grant od Urzędu Miasta Tarnowa na pokrycie wynagrodzenia dla nauczyciela.

We wtorek, 10 Maja 2022r. o godzinie 17:00 rozpoczęły się nowe lekcje języka polskiego dla kolejnej grupy kobiet z Ukrainy, które chcą się uczyć języka polskiego w naszej fundacji.

Nauczycielką jest Pani Svitlana Daines. Zajęcia są bezpłatne i mają miejsce w siedzibie naszej fundacji na ul. Kościuszki 37A w Tarnowie.

lekcje-pol-svietlana1.jpg

lekcje-pol-svietlana2.jpg

lekcjepolskiego.jpg

lekcje-polskiego-dla-kobiet.jpg

nowa-grupa-lekcje-polskiego-dla-kobiet.jpg

classroom-rules.jpg

 

Zajęcia z języka polskiego prowadzone są w ramach projektu "Wsparcie imigrantów poszukujących zatrudnienia", finansowanego z budżetu Miasta Tarnowa.

W ramach projektu oferujemy także usługi pośrednictwa pracy oraz integracyjne zajęcia artystyczne.

projektfinansowanyzbudzetumt.jpg