Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Warsztaty Przyszłego Naukowca z Katedrą Chemii ANS w Tarnowie

2023-01-18

Druga edycja Warsztatów Przyszłego Naukowca z Katedrą Chemii ANS w Tarnowie już za nami!
Od roku akademickiego 2022/2023 oferta edukacyjna Katedry Chemii skierowana do uczniów została poszerzona o bezpłatne „WARSZTATY PRZYSZŁEGO NAUKOWCA”, organizowane wspólnie przez Katedrę Chemii ANS w Tarnowie oraz Fundację Edumocni.
Warsztaty Przyszłego Naukowca to pierwsza edycja projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, których zainteresowania koncentrują się wokół chemii i fizyki.
W ramach projektu, w grudniu 2022 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie-Mościcach ul. Kwiatkowskiego 17, wzięli udział w zajęciach dających możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce.
W ramach zajęć laboratoryjnych z chemii uczniowie poznali podstawy elektrochemii, przeprowadzając reakcje elektrolizy i identyfikując produkty reakcji elektrodowych. Dodatkowo, część doświadczeń dotyczyła analizy jakościowej związków nieorganicznych oraz właściwości substancji amfoterycznych. Sposób prowadzenia zajęć był więc zbliżony do zajęć ze studentami i wprowadzał uczniów w technikę pracy w laboratorium chemicznym. Tematyka zajęć została skorelowana z podstawą programową realizowaną w szkołach ponadpodstawowych.
W ramach zajęć z fizyki Uczniowie mięli okazję z praktycznej strony poznać tajniki zjawiska napięcia powierzchniowego i jego wykorzystania i znaczenia w ekologii.


Więcej informacji o projekcie TUTAJ

Zachęcamy również do odwiedzenia strony WARSZTATY PRZYSZŁEGO NAUKOWCA na Facebooku

wpn-tlo-z-logo-ue-center-s.jpg