Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Artystyczna Jamna czeka na Twój głos w Budżecie Obywatelskim

2023-05-15
Fundacja Edumocni wspiera inicjatywy lokalne dlatego zachęcamy do oddania głosu w Budżecie Obywatelskim na projekt Regionalny - Artystyczna Jamna KOD Zadania TAR 5. Głosy można oddać zarówno papierowo jak i online.
 
 
Trochę informacji o projekcie: Celem projektu jest organizacja pleneru rzeźbiarsko-malarskiego w Jamnej, w którym 6 malarzy i 6 rzeźbiarzy będzie tworzyć dzieła artystyczne oraz będą rozwijać pasję artystyczną wśród osób uczestniczących w warsztatach artystycznych.
Plener zostanie podzielony na dwa moduły, w jednym tygodniu odbędzie się plener rzeźbiarski, a w drugim - plener malarski. Przez pierwsze 5 dni artyści będą tworzyć własne dzieła, które następnie zostaną zaprezentowane w ostatnim dniu pleneru artystycznego podczas imprezy, na którą zostaną zaproszeni mieszkańcy subregionu tarnowskiego oraz włodarze Gmin. Społeczność lokalna zostanie zaproszona do aktywnego udziału w wydarzeniu w formie warsztatów polegających na nauce i tworzeniu swoich dzieł. Zaplanowano 6 jednodniowych warsztatów (3 malarskie, 3 rzeźbiarskie), podczas których każda z grup będzie mogła poznać podstawy rzeźbienia w drewnie lub malowania na płótnie.
Zwieńczeniem zmagań artystów oraz uczestników warsztatów będzie wystawa dzieł połączona z jarmarkiem produktów lokalnych i wyrobów artystycznych. Na jarmark zostaną zaproszeni lokalni artyści i rękodzielnicy, którzy będą mogli zaprezentować swoje wyroby. Na zakończenie pleneru zaplanowano występ kapeli ludowej oraz zespołu z Krainy Łagodności. Po koncercie rozpalona zostanie watra przy której uczestnicy pleneru będą mogli podsumować całe wydarzenie oraz zintegrować się, wymienić wrażeniami i kontaktami z przybyłymi na wydarzenie gośćmi.
Projekt ma również na celu promocję sztuki i kultury regionalnej – poznanie lokalnych artystów i wytwórców, zapoznanie się ze sztuką lokalną i poznanie dziedzictwa kulturowego regionu przez mieszkańców subregionu tarnowskiego a także integracja lokalnej społeczności artystów i promocja walorów turystycznych Jamnej.
 
 
 
 
 
Galleries/15-nowe/white-orange-watercolour-workshop-painting-in.png