Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

I am OK, you are OK

Projekt "I am OK, you are OK" - realizowany z partnerem z Włoch - Bluebook
Ma on na celu podnoszenie świadomości nauczycieli i kadry szkolnej, a także rodziców i samych dzieci nt. przemocy rówieśniczej (bullyingu i cyberbullyingu)
W ramach projektu, wspólnie z partnerem, stworzony będzie program warsztatów dla nauczycieli, rodziców i dzieci a podnosimy świadomość po to, by minimalizować tworzenie się grup wykluczonych społecznie, zapobiegać przedwczesnemu porzucaniu edukacji, oraz negatywnym konsekwencjom psychicznym wśród uczniów będących ofiarami, ale także sprawcami przemocy rówieśniczej.
Mamy już wypracowany (po wymianie polsko-włoskich doświadczeń) zarys programu warsztatów rozwojowych dla uczniów szkół podstawowych klas 4-8 w temacie przeciwdziałania przemocy rówieśniczej poprzez rozwijanie u dzieci empatii, akceptacji dla naturalnej odmienności innych, asertywności, samoświadomości w obszarze swoich zasobów i poznanie natury zjawiska bullyingu, jego skutków krótko i długofalowych i ich ogromnej roli w jego minimalizowaniu.
Do końca września (po kolejnej wizycie studyjnej, tym razem w Polsce) stworzymy scenariusz warsztatów dla nauczycieli i rodziców.

Zapraszamy na stronę internetową projektu: weareok.pl

wlochy-i-am-ok-you-are-ok-s.jpg

s-finansowane-przez-unie-europejska-pos.jpg