Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Mów tak aby Cię słuchano - aktywizacja zawodowa poprzez naukę występów publicznych

Kiedy nasz pierwszy projekt w programie Erasmus+ został zaakceptowany, byliśmy bardzo podekscytowani i mieliśmy naprawdę duże oczekiwania co do niego. Mimo że poprzeczkę postawiliśmy sobie naprawdę wysoko, realizacja tego projektu naprawdę przerosła nasze oczekiwania i była niezwykłym przeżyciem. Projekt nazywa się „Mów tak, aby Cię usłyszano. Aktywizacja zawodowa poprzez naukę wystąpień publicznych” realizowaliśmy z La TRIBU Espacio Creativo, organizacją z Teneryfy specjalizującą się w dostosowywaniu aktorstwa i wystąpień publicznych do potrzeb „zwykłych” ludzi. Nasza fundacja specjalizuje się w aktywizacji zawodowej, więc jest to idealna mieszanka dla tego projektu.

Najpierw polecieliśmy na Teneryfę, aby zobaczyć, jak pracują nasi partnerzy i uczyć się od nich, jak uczyć innych wystąpień publicznych i aktorstwa. To był wspaniały tydzień, podczas którego przeprowadziliśmy naprawdę ciekawe warsztaty, dowiedzieliśmy się więcej o La TRIBU Espacio Creativo i stworzyliśmy naprawdę dobre relacje z pracującymi tam ludźmi. Dzięki tej wizycie pracownicy naszej fundacji poznali tajniki wystąpień publicznych i aktorstwa i razem opracowaliśmy, jak to zaadaptować do celów aktywizacji zawodowej.

1teneryfa-teatr.jpg

Po tej wizycie nasze konsorcjum opracowało scenariusz warsztatów pilotażowych, aby przeprowadzić je w Tarnowie dla osób z grup o mniejszych szansach, pomagając im w ich aktywizacji zawodowej.

Po wypracowaniu tego ugościliśmy naszych partnerów w Tarnowie, gdzie pokazaliśmy im jak pracujemy i co mogą wykorzystać w swojej codziennej pracy (Teneryfa ma jedną z najwyższych stóp bezrobocia w Hiszpanii). Przeprowadziliśmy również warsztaty pilotażowe na podstawie przygotowanego scenariusza i po uzyskaniu informacji zwrotnej od uczestników, wprowadzaliśmy niezbędne poprawki i przeprowadziliśmy drugie warsztaty pilotażowe. Zintegrowaliśmy się z naszym partnerem i utworzyliśmy relacje, które naszym zdaniem zaowocują kolejnymi projektami w przyszłości.309215005-5247743235332230-6951836251185486272-n.jpg

Bazując na tych wszystkich doświadczeniach, przygotowaliśmy podręcznik, w którym opisaliśmy, jak pomóc ludziom w ich aktywizacji zawodowej poprzez naukę wystąpień publicznych i aktorstwa.

Realizacja tego projektu to naprawdę świetny początek naszej podróży w programie Erasmus+ i jesteśmy pewni, że będziemy nadal przygotowywać różne projekty i gorąco zachęcamy wszystkie organizacje do zrobienia pierwszego kroku!

Zachęcamy do zapoznania się z opracowanym podręcznikiem tutaj

s-finansowane-przez-unie-europejska-pos.jpg